Κυριακή 21 Αυγούστου 2011

Μόνο κέρδη στο φιλικό με Ασή Γωνιά...

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας στο φιλικό με την Ασή Γωνιά  παρά την ήττα και το τελικό 4-3. Ο Βασίλης Παπαδάκης έδωσε ξανά χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεσή του, χρησιμοποιώντας 2 διαφορετικές 11άδες ανά ημίχρονο και συνολικά 24 ποδοσφαιριστές.  Στο πρώτο μέρος  η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού,  καλή κυκλοφορία και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες με το σκορ να μένει στο 2-2, αφού το μόνο αρνητικό είναι πως δεν αξιοποιήθηκαν αναλογικά οι φάσεις αυτές. Τα τέρματα πέτυχαν οι Μιχάκης με πέναλτυ που κέρδισε ο ίδιος στο 36΄και Βαρδάκης με φάουλ στο 42΄. Η 11άδα σε αυτό το ημίχρονο ήταν: Συροκάκης, Καράκης, Βαρδάκης, Τσαγκαράκης, Μαρινάκης, Νταγκουνάκης, Νικολαίδης, Καβρουλάκης, Ψαράκης, Δημούσης, Μιχάκης. Στο δεύτερο μέρος η καλή εικόνα συνεχίστηκε παρά το γεγονός πως στην ''νέα 11άδα΄΄ ξεκίνησαν 6 μικροί, που στην πορεία έγιναν 7. Στο 68΄ ο Τσικουδάκης(φωτ.) με κεφαλιά από σέντρα-φάουλ του Καλαιτζάκη πέτυχε το 3ο τέρμα για την ομάδα μας, αλλά προς το τέλος του παιχνιδιού η Ασή Γωνιά πέτυχε 2 γκολ, για να γραφτεί το τελικό 4-3. Πάντως, η εικόνα των ''μικρών'' παικτών της ομάδας μας απέναντι στους έμπειρους παίκτες του αντιπάλου, ήταν εξαιρετική. Η 11άδα (13άδα) του δευτέρου ημιχρόνου: Αρχοντάκης, Γαλανάκης, Γκούντελος, Κουνέτας, Σαρίδης, Ξεκουκουλωτάκης, Κοκολάκης, Θάνος (70΄Τσιτσιριδάκης), Καλαιτζάκης, Τσικουδάκης (81΄Λυβιάκης), Βακαλουνάκης.