Τετάρτη 31 Αυγούστου 2011

Μινώταυρος-Ρεθυμνιακός 2-1

Φιλική νίκη  για την ομάδα μας σήμερα το απόγευμα στις Μουρνιές επί του Ρεθυμνιακού με 2-1. Η ομάδα μας χωρίς φρεσκάδα και κίνηση στο 1ο ημίχρονο, δεν είχε καλή εικόνα, έκανε αρκετά λάθη και δεν μπόρεσε να δημιουργήσει ευκαιρίες σε σχέση με την κατοχή της μπάλας που είχε, ενώ όσο περνούσε η ώρα ήταν απρόσεκτη και οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αρκετές αντεπιθέσεις. Σε μια απ΄αυτές προηγήθηκαν με τον Μπαλωμενάκη στο 33΄, αλλά ο νεαρός Τσικουδάκης ισοφάρισε σε μια οργανωμένη επίθεση με διαγώνιο πλασέ, από πάσα του Μιχάκη στο 45΄. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε σταδιακά την απόδοσή της, πίεσε ψηλά, είχε κίνηση και πολλά τρεξίματα και προηγήθηκε στο 57΄με ατομική ενέργεια του Βακαλουνάκη. Μέχρι το 90΄ δημιουργήθηκαν με συνδιασμένο ποδόσφαιρο πολλές ευκαιρίες, αλλά όσο εύκολα φτάναμε στην αντίπαλη εστία, τόσο απρόσεκτοι και με κακές επιλογές είμασταν στις τελικές προσπάθειες. Αγωνίστηκαν συνολικά 21 ποδοσφαιριστές και συγκεκριμένα οι: Συροκάκης (70΄ Γουνάκης), Καράκης (55΄Βαρδάκης), Σαρίδης (50΄ Ξεκουκουλωτάκης), Πατεράκης (63΄ Μαρινάκης), Κουνέτας, Κοκολάκης (55΄Νικολαίδης), Νταγκουνάκης (80΄Καλαιτζάκης), Καβρουλάκης (58΄Θάνος), Μιχάκης (65΄Δημούσης), Τσικουδάκης (70΄Τσιτσιριδάκης), Βακαλουνάκης (84΄Ψαράκης).
Δεν αγωνίστηκαν οι Γαλανάκης, Αρχοντάκης, Τσαγκαράκης, Δημητρογιαννάκης.