Κυριακή 28 Αυγούστου 2011

Εύκολη νίκη με 2 ''καρέ''!

Παρουσιάζοντας καλό πρόσωπο και στα 2 ημίχρονα και σίγουρα πολύ διάθεση και όρεξη για ποδόσφαιρο, η ομάδα μας νίκησε εύκολα τον Αστέρα Μ. για την πρώτη φάση του κυπέλου με 8-0. Οι ποδοσφαιριστές έδειξαν να απολαμβάνουν το 1ο επίσημο παιχνίδι και  σε συνδυασμό με το ότι ο αντίπαλος έδειξε ανέτοιμος, οδήγησαν σε ένα τόσο ευρύ σκορ. Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού το γεγονός πως 2 παίκτες πέτυχαν και τα 8 τέρματα, είχαμε δηλαδή ΄΄καρέ΄΄ των γκολ από τους Δημούση και Βακαλουνάκη. Ο Δημούσης στο 2΄ από προσπάθεια και σέντρα του Βαρδάκη, στο 6΄από ασίστ του Ψαράκη και στο 24΄από μπαλιά του Ψαράκη πέτυχε τα 3 πρώτα τέρματα, τα οποία και διαμόρφωσαν το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος τη σκυτάλη πήρε ο Βακαλουνάκης και συγκεκριμένα στο 55΄ με σουτ ύστερα από πάσα του Ψαράκη, στο 60΄με χτύπημα φάουλ, στο 65΄με κεφαλιά από φάουλ του Καλαιτζάκη και στο 90΄ ξανά με απευθείας φάουλ έκλεισε το σκορ, αφού στο 61΄ο Δημούσης παίρνοντας το ''ριμπάουντ'' από κεφαλιά του Θάνου στο δοκάρι είχε κάνει το δικό του ''καρέ''. Η ομάδα μας  είχε και ένα δοκάρι με τον  Ψαράκη στο 82΄. Καλή η διαιτησία του Γιαννουλάκη.
Μινώταυρος: Αρχοντάκης, Γαλανάκης, Βαρδάκης, Πατεράκης,  Μαρινάκης, Νταγκουνάκης (46΄ Βακαλουνάκης), Καβρουλάκης (46΄ Θάνος), Τσαγκαράκης, Ψαράκης, Δημούσης, Καλαιτζάκης (66΄ Νικολαίδης).