Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

Όμιλος τίτλου 5η αγωνιστική (13-1-2013)

Μινώταυρος-Κορωνίς 4-0

Εύκολη νίκη για τον Μινώταυρο με 4-0 επί της Κορωνίδας για την 5η αγωνιστική του ομίλου τίτλου.
Η ομάδα μας πραγματοποιώντας μία μέτρια εμφάνιση αλλά κέρδισε σχετικά εύκολα χάρις στα γρήγορα γκολ στο 5ο λεπτό του Μιχάκη (από ασίστ του Κελαϊδή) και στο 16ο από αυτογκόλ ύστερα από προσπάθεια από τα αριστερά του Βαρδάκη.
Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του Α' ημιχρόνου έγινε ένα περισσότερο δυνατό παρά τεχνικό παιχνίδι με αρκετές προσωπικές μονομαχίες και αρκετά νεύρα χωρίς πολλές φάσεις.
το πρώτο του γκολ με την πρώτη ομάδα για τον 16χρονο Σχοινά
 που συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις

Το τρίτο γκολ ήρθε στο 35' με σουτ μέσα από την περιοχή του νεαρού Σχοινά (σκορ ημιχρόνου)
Χωρίς τίποτε το ιδιαίτερο το δεύτερο ημίχρονο με κάποιες μικρο ευκαιρίες για την ομάδα μας.
Το σκορ έκλεισε ο Μιχάκης στο 65' με πλάσε στην κίνηση ύστερα από υπέροχη κάθετη μπαλιά πάρε -βάλε του Καλαϊτζάκη.
Τελευταία φάση του αγώνα στο 75' επέλαση του Καράκη από τα δεξιά, παράλληλη σέντρα στην περιοχή για τον Μιχάκη που νικήθηκε από τον Σολανάκη στο τετ α τετ και ο επερχόμενος Ξυράκης αστόχησε από πολύ πλεονεκτική θέση.
 Μινώταυρος: Αρχοντάκης, Γκούντελος, Πατεράκης Γ., Κελαϊδής (60' Πατεράκης Σ.), Βαρδάκης (30' λ.τ. Βλαμάκης), Καράκης, Δοντσίδης, Καλαϊτζάκης, Ντακουνάκης, Σχοινάς (Ξυράκης), Μιχάκης.