Σάββατο  08/02/2020
Γήπεδο Μινώταυρου Μουρνιές
Μινώταυρος-Γρανίτης 5-1

Με σκορ 5-1 επικράτησε χθες στις Μουρνιές ο Μινώταυρος του Γρανίτη.
Οι πράσινοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να σκοράρουν για το 1-0 μόλις στο 4' με τον αρχηγό τους Βαγγέλη Θάνο, για να ακολουθήσει το 1ο γκολ του Κώστα Σκούρτη με την πράσινη φανέλα στο 20' για το 2-0. Ο Γρανίτης κατάφερε να μειώσει πριν το ημίχρονο με ένα πρώην πράσινο τον Μανώλη Κελαιδή για το 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο ο ιστορικός σύλλογος των Μουρνιών κατάφερε να σκοράρει ακόμα 3 φορές.
Αρχικά στο 60΄ο Παπαδάκης έκανε το 3-1 με τον Τιχομίροφ να ανεβάζει το σκορ στο 75΄για το 4-1.
Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε λίγο πριν την το 90΄ο Δημητρίου με σουτ μέσα από την περιοχή.
Μινώταυρος (Γιώργος Πανίδης): Καλοριζικάκης, Κοσμαδάκης, Μπίλλης, Καγλαντζής (71' Χαλιβελάκης), Ζαγκουντίνος (67' Τιχομίροφ), Παπαδάκης (76' Μιχάκης), Δημητρίου, Θάνος, Αμαξόπουλος, Χρυσός, Σκούρτης (76' Μπαδιεριτάκης).