Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2014

Όμιλος τίτλου 10η αγωνιστική (15-2-2014)

Ιωνία 2000-Μινώταυρος 1-3

10 στα 10 και +7 ο Μινώταυρος!
Μεγάλη νίκη εκτός έδρας για την ομάδα μας που επιβλήθηκε 1-3 της περυσινής "νταμπλούχου" Ιωνίας 2000.
Οι παίχτες του Γιάννη Μαρκάκη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με το ...καλημέρα στο 4' με τον Καλαϊτζάκη.
Στο 38' ο Γιάννης Περδικάκης έκανε το 0-2 (σκορ ημιχρόνου) με τους παίχτες του Γιάννη Μαρκάκη να έχουν χάσει νωρίτερα πολλές ευκαιρίες και για άλλα γκολ.
Δυνατά μπήκε ο Μινώταυρος και στην επανάληψη με τον Γκούντελο να σημαδεύει το δοκάρι στο 50' ενώ στο 57' δεν δόθηκε πέναλτι για την ομάδα μας.
Κόντρα στην ροή του αγώνα η Ιωνία κατάφερε να μειώσει σε 1-2 στο 60' με τον Μπαδιαριτάκη για να απαντήσει ο Περδικάκης στο 75' για την ομάδα μας κάνοντας το τελικό 1-3.
Η νίκη αυτή σε συνδυασμό με την λευκή ισοπαλία στην Σούδα φέρνει την ομάδα μας στο +7 από τον Άρη Σούδας στην προσπάθεια που κάνει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος

Ο Γιάννης Μαρκάκης παρέταξε τον Μινώταυρο με Αρχοντάκη, Πατεράκη Γ., Σύρμο, Καράκη (64΄Μπασιαδάκης), Κακλατζή, Δοντσίδη, Ντακουνάκη (85' Χατζόπουλος), Περαθωράκη, Καλαϊτζάκη (87' Καλέλλη), Γκούντελο, Περδικάκη.