Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Αναγέννηση-Μινώταυρος 1-0

Ήττα για την ομάδα μας στην Ιεράπετρα από την Αναγέννηση, που συνεχίζει να εντυπωσιάζει με την αποτελεσματικότητά και τη βαθμολογική της θέση, σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Το μοναδικό γκολ πέτυχε με κεφαλιά ο Δεδελετάκης στο 44΄, έπειτα από γέμισμα του Κουτούζου πίσω από το κέντρο, σε  μια φάση εύκολη που όμως η άμυνά μας δεν αντέδρασε σωστά. Στο 1ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν μεγάλες μπαλιές να γίνουν επικίνδυνοι, χωρίς τη μεγάλη φάση. Σημαντικότερη στιγμή για την ομάδα μας, το πλασέ του Ψαράκη στο 12΄ και η απόκρουση του Ταρτάλα σε κόρνερ. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, ο Καλαιτζάκης απέφυγε τον Τοψιδέλη, βγήκε τετ-α-τετ με τον Ταρτάλα αλλά σούταρε αουτ σε μια ανεπανάληπτη ευκαιρία, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Μιχάκης αστόχησε στην κεφαλιά από πλεονεκτικη θέση. Στη συνέχεια και  μέχρι το 90΄ η ομάδα μας έκλεισε την Αναγέννηση στο μισό γήπεδο, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο γκολ, αν και δημιούργησε τις προυποθέσεις και έφτασε αρκετές φορές στην περιοχή. Στις καθυστερήσεις του ματς ο Αρχοντάκης απέτρεψε το 2-0 σε προσπάθεια του Δεδελετάκη. Καλή η διαιτησία του Κυρίτση.
Μινώταυρος: Αρχοντάκης, Γαλανάκης, Γκούντελος, Κουνέτας, Δημητρογιαννάκης, Κοκολάκης (46΄ Νταγκουνάκης), Τσαγκαράκης, Καράκης (69΄ Δημούσης), Μιχάκης, Καλαιτζάκης (60΄ Θάνος), Ψαράκης.