Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

Επισκοπή-Μινώταυρος 3-0

Μεγάλη προσπάθεια κατέβαλε η ομάδα μας στο παιχνίδι με την Επισκοπή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει αποτέλεσμα. Μια προσπάθεια που ήταν δύσκολη εξ΄ αρχής και έγινε δυσκολότερη με την αποβολή του Νταγκουνάκη στο 53΄ και το 2-0 που έγινε στην ίδια φάση με το πέναλτυ που αξιοποίησε ο Ταμάμης. Το σκορ είχε ανοίξει στο 42΄με απευθείας φάουλ του Κοζανίδη, σε ένα πρώτο ημίχρονο που η Επισκοπή είχε ένα πολύ καλό πρώτο 10λεπτο απειλώντας την εστία του Αρχοντάκη με τους Κοζανίδη και Μικρόπουλο στο 2΄ (διπλό δοκάρι) και την ομάδα μας να ισορροπεί στη συνέχεια και να φτάνει στο γκολ με το σουτ Ψαράκη στο 21΄ και σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ με τον Καβρουλάκη στο 37΄, με το Νικηφόρο να αποκρούει και τις δύο φορές. Πριν το σκορ κλείσει με το αυτογκολ του Πατεράκη στο 89΄ η Επισκοπή με παίκτη παραπάνω, δημιούργησε αρκετές φάσεις για γκολ, αλλά ο Αρχοντάκης πραγματοποίησε εντυπωσιακές επεμβάσεις, ενώ έχασε πέναλτυ με τον Γωνιωτάκη (άουτ) . Η ομάδα μας πάντως θα μπορούσε να ξαναμπεί στο παιχνίδι αφού πλησίασε στο γκολ με τον Καλαιτζάκη στο 67΄(σουτ-φάουλ που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Νικηφόρος) και 74΄ (σουτ-φάουλ στο δοκάρι) και με μια φάση στο 78 ΄που έγινε εμφανές πέναλτυ από τον Αργυράκη στον Ψαράκη, το οποίο δεν έδωσε ο διαιτητής Κρασαγάκης, αν και ήταν δίπλα στη φάση... Με λάθη η διαιτησία του Κρασαγάκη (πολλά φάουλ στον γηπεδούχο γύρω από την περιοχή μας και ερωτηματικά τουλάχιστον για το 2ο πέναλτυ που έδωσε στην Επισκοπή).
Μινώταυρος: Αρχοντάκης, Γκούντελος, Γαλανάκης, Πατεράκης, Δημητρογιαννάκης, Τσαγκαράκης, Νταγκουνάκης, Καβρουλάκης, Μιχάκης (70΄ Κοκολάκης), Βαρδάκης (57΄ Καλαιτζάκης), Ψαράκης (82΄ Δημούσης).