Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Μινώταυρος-ΠΑΟΚ 1-2

Ήττα για την ομάδα μας που αν και προηγήθηκε στο 15΄, πραγματοποίησε την χειρότερη φετινή της εμφάνιση, χάνοντας 1-2 από τον Π.Α.Ο. Κρουσώνα, με 2 τέρματα στο 90΄και στο 92΄!!! Μια ήττα που σύμφωνα με την εικόνα του αγώνα και τον τρόπο που ήρθε, μπορεί να μην είναι δίκαιη, αλλά στο ποδόσφαιρο, αυτό που μετράει, είναι το αποτέλεσμα και το τελικό σκορ. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, αφού στο 14΄ ο Μιχάκης ανατράπηκε στην περιοχή των φιλοξενουμένων από τον τερματοφύλακα Χωραφάκη, ευρισκόμενος σε προφανή θέση για γκολ. Κόκκινη  κάρτα και πέναλτυ για την ομάδα μας με τον Μιχάκη να εκτελεί το πέναλτυ και να ανοίγει το σκορ. Η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη, αφού οι φιλοξενούμενοι αν και λιγότεροι, είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, παίζοντας με περισσότερο πάθος. Η ομάδα μας δεν ανησύχησε ιδιαίτερα στο 2ο μέρος, αλλά δεν έβρισκε λύσεις για να πετύχει ένα ακόμα γκολ, για να καθαρίσει το ματς. Σε πολλές περιπτώσεις που υπήρχαν οι προυποθέσεις και ενώ ρίσκαραν οι φιλοξενούμενοι, αφήνοντας χώρους, η ομάδα μας ήταν φλύαρη και οι επιλογές δεν ήταν σωστές. Αυτό στοίχησε τελικά, αφού οι έμπειροι παίκτες των φιλοξενουμένων, αξιοποίησαν την ολιγορία και τα λάθη μας, παίρνοντας τελικά τη νίκη στις καθυστερήσεις του ματς. Στη μεγαλύτερη φάση του αγώνα στο 86΄, ο Ψαράκης εντελώς μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα, είχε την ευκαιρία για το 2-0, αλλά καθυστέρησε και τον πρόλαβαν οι αμυντικοί και στο 90΄ σε φάση διαρκείας στην περιοχή μας ο Κουράκης  με γυριστό σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Δύο λεπτά αργότερα, σε φάση που ξεκίνησε από κόρνερ στην περιοχή του Κρουσώνα, οι φιλοξενούμενοι με γρήγορη αντεπίθεση έκαναν το 1-2 με τον Σαλταπίδα. Καλή η διαιτησία του Σταυρουλάκη.
Μινώταυρος: Συροκάκης, Γαλανάκης (90΄ Γκούντελος), Βαρδάκης, Πατεράκης, Μαρινάκης, Τσαγκαράκης, Νταγκουνάκης, Καλαιτζάκης (60΄ Καράκης), Μιχάκης (82΄ Κουνέτας), Δημούσης, Ψαράκης.