Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

Μινώταυρος-Ηρόδοτος 1-2

Η ομάδα μας ηττήθηκε από τον Ηρόδοτο, σε ένα παιχνίδι που σίγουρα με τη μορφή που είχε, μπορούσε να πάρει περισσότερα. Καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξή του αγώνα, έπαιξε η απόφαση του Κοκκινάκη να δώσει πέναλτυ στο 26΄, σε μια εύκολη φάση που ο νεαρός αμυντικός της ομάδας μας Γαλανάκης... βρίσκει μπάλα! Ο Φράγκος παρά την προσπάθεια του Συροκάκη έκανε το 0-1. Ο εκνευρισμός που προέκυψε στους ποδοσφαιριστές μας, στοίχησε και 2ο γκολ λίγα λεπτά αργότερα, με κεφαλιά του Χαρίτου σε κόρνερ του Φράγκου, με αποτέλεσμα τα πράγματα να γίνουν πολύ δύσκολα. Οι ποδοσφαιριστές μας κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια στο 2ο ημίχρονο  για να γυρίσουν το παιχνίδι, ωστόσο το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 59' με τον Νταγκουνάκη, παρά τη μεγάλη πίεση που άσκησαν στον Ηρόδοτο. Οι σημαντικότερες στιγμές για την ομάδα μας να φτάσει στην ισοφάριση ήταν με τους Δημούση, Νταγκουνάκη. Εκτός τη φάση του πέναλτυ, η ομάδα μας έχει πολλά παράπονα από τη γενικότερη διαιτησία του Κοκκινάκη και των βοηθών του.
Μινώταυρος: Συροκάκης, Γαλανάκης, Κουνέτας, Πατεράκης, Γκούντελος, Ψαράκης (80’ Τσικουδάκης), Καλαϊτζάκης (65’ Μιχάκης), Καράκης (52’ Δημούσης), Τζαγκαράκης, Νταγκουνάκης, Καβρουλάκης.