Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2011

Δύσκολα μεν, δίκαια δε με τον ...συνήθη ύποπτο!!!!

Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση, ιδιαίτερα στο 1ο ημίχρονο, αλλά έχοντας ξανά σε μεγάλη μέρα τον Περδικάκη, ο οποίος σκόραρε 3 φορές, η ομάδα μας νίκησε τον Α.Ο.Δ.Α. στους Αγ.Αποστόλους με 3-2. Ήταν μια δύσκολη νίκη, καθώς η ομάδα μας έκανε αρκετά λάθη στο πρώτο μέρος, τα οποία  έφεραν 2 φορές τους γηπεδούχους στην ισοφάριση και ένα σχετικό εκνευρισμό στους ποδοσφαιριστές μας. Ωστόσο, με μια σοβαρή και αποφασιστική εμφάνιση στη 2ο μέρος, η ομάδα μας προηγήθηκε για 3η φορά και κράτησε σχετικά εύκολα τη νίκη, χάνοντας ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Ένα 2ο ημίχρονο που η ομάδα μας είχε πολύ καλή αμυντική λειτουργία και πλήρη κυριαρχία στο γήπεδο. Τα γκολ της ομάδας μας ο...συνήθης ύποπτος Περδικάκης στο όταν από πάσα του Καράκη απέφυγε τον τερματοφύλακα (0-1), στο 11΄με πλασέ από  πάσα του Νταγκουνάκη (1-2) και στο 54΄ όταν από πολύ ωραία προσπάθεια και κάθετη πάσα του Πλατώνη, με ωραία κίνηση και αριστερό σουτ σημείωσε το 2-3, φτάνοντας τα 8 γκολ στα 3 τελευταία ματς! Καλή σε γενικές γραμμές η διαιτησία του Μαρινάκη.
Μινώταυρος: Σπυριδάκης (46΄Αρχοντάκης), Καράκης, Σαρίδης, Πατεράκης, Κουνέτας, Νταγκουνάκης (46΄Πλατώνης), Μαργαρώνης, Περδικάκης, Γκούντελος (91΄Βαρδάκης), Κοτζαμάνογλου, Δημούσης.