Τετάρτη 12 Ιανουαρίου 2011

Εκτός κυπέλου...

Εκτός κυπέλου έμεινε η ομάδα μας, καθώς έχασε στις Μουρνιές από τον Κισαμικό με 2-4. Έναν Κισαμικό που δέχτηκε με χαρά τα δώρα του Αη-Βασίλη (Μινώταυρος), έστω και καθυστερημένα!!! Με το καλημέρα (2΄) οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ανιάγμπε, αλλά η ομάδα μας που ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος ''γύρισε'' γρήγορα το σκορ με τέρματα των Πατεράκη στο 8΄ (φάουλ από το κέντρο!!!) και Περδικάκη στο 17΄, μετά από πολύ ωραία ενέργεια και πάσα του Δημούση. Ο Κισαμικός ισοφάρισε με τον Στρατουδάκη πριν λήξει το ημίχρονο και στην αρχή της επανάληψης πέτυχε γρήγορα (Ανιάγμπε 50΄, Στρατουδάκης 52΄) δύο τέρματα, προβάδισμα που κράτησε μέχρι το τέλος. Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει, δημιούργησε αρκετές φάσεις για γκολ (Δημούσης, Νταγκουνάκης, Περδικάκης, Πατεράκης, Κοτζαμάνογλου), χωρίς όμως να τα καταφέρει. Η διατησία του Τριανταφύλλου χαρακτηρίζεται από τα λάθη σε βάρος της ομάδας μας, καθώς χάρισε την 2η κίτρινη στον Φραγκιουδάκη στο 60΄ και δεν ''τόλμησε'' να σφυρίξει σε 2 περιπτώσεις αντικανονικά μαρκαρίσματα  στον Μαργαρώνη μέσα στην περιοχή του Κισαμικού.
Μινώταυρος: Σπυριδάκης, Καράκης, Βαρδάκης (λ.τ. 46΄Σαρίδης), Πατεράκης, Μαρινάκης, Πλατώνης, Νταγκουνάκης, Βασιλείου (64΄Μαργαρώνης), Μιχάκης, Δημούσης (80΄ Κοτζαμάνογλου), Περδικάκης.