Σάββατο 7 Μαΐου 2011

Ο νόμος των Μουρνιών!!!

Με σχετική ευκολία στο δεύτερο ημίχρονο, ξεπέρασε η ομάδα μας, το  εμπόδιο του αξιόμαχου Άρη Σούδας. Κι αυτό γιατί στο πρώτο μέρος, οι ποδοσφαιριστές μας, εμφανώς επηρρεασμένοι  από τη διακοπή του πρωταθλήματος, δεν είχαν καλή απόδοση, έκαναν πολλά ατομικά και ομαδικά λάθη, με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να βρει χώρους για αντεπιθέσεις, ειδικά στο πρώτο 25λεπτο. Το γκολ από φάουλ μάλιστα, που πέτυχε ο Καραγκούνης στο 15΄, έκανε τα πράγματα, σαφώς πιο δύσκολα. Αυτό ήταν μόλις το 2ο γκολ, που δέχεται η ομάδα μας στις Μουρνιές ( και το 1ο ήταν από φάουλ στο παιχνίδι με την Ιωνία). Οι ποδοσφαιριστές μας, προσπάθησαν να αντιδράσουν, χωρίς να μπορούν ωστόσο να πιάσουν τη γνωστή απόδοσή τους, αλλά μια λάθος έξοδος του νεαρού Κοκκαλά, έδωσε την ευκαιρία στον Νταγκουνάκη να ισοφαρίσει με κεφαλιά στο 28΄(σέντρα Μιχάκη). Το γκολ αυτό  επέδρασε σαφώς καταλυτικά στη ροή του αγώνα, αφού απελευθερώθηκε η ομάδα. Μετά την ανάπαυλα μάλιστα του ημιχρόνου, ο Μινώταυρος πιέζοντας ψηλά και παίζοντας δημιουργικό ποδόσφαιρο, έφτασε μέσα σε 10΄το σκορ στο 4-1, πετυχαίνοντας τελικά μια ακόμα μεγάλη νίκη. Στο 58΄ο Μιχάκης, αξιοποιώντας πολύ καλή ομαδική προσπάθεια και πάσα του Βασιλείου έκανε το 2-1, στο 62΄ξανά ο Μιχάκης με πολύ όμορφο σουτ (από προσπάθεια και πάσα του Περδικάκη) ανέβασε το σκορ σε 3-1, το οποίο έκλεισε ο Βασιλείου με  εξαιρετικό χτύπημα φάουλ στο 67΄. Με αυτό το σκορ η ομάδα μας, συνέχισε με το απόλυτο στις Μουρνιές, έχοντας 7 νίκες και 27-2 τέρματα! Ο νόμος των Μουρνιών...
Πολύ καλή η διατησία του Ντοκάκη.
Μινώταυρος: Σπυριδάκης, Καράκης, Βαρδάκης, Πατεράκης, Μαρινάκης, Μαργαρώνης (64΄ Πλατώνης), Νταγκουνάκης (80΄Νταουντάκης), Μιχάκης, Δημούσης (68΄Γκούντελος), Περδικάκης, Βασιλείου.