Σάββατο 21 Μαΐου 2011

Νίκη για πρωτάθλημα από ποδοσφαιριστές με καρδιά πρωταθλητή!

Μεγάλη νίκη με 3-0 στο ντέρμπυ κορυφής με τον Κισσαμικό πέτυχε η ομάδα μας σήμερα το απόγευμα στις Μουρνιές. Μια νίκη που την ανέβασε στην πρώτη θέση και τη φέρνει αγκαλιά με τον τίτλο του πρωταθλητή, μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, σε ένα σχεδόν γεμάτο γήπεδο, ο Κισσαμικός  ήταν καλύτερος στο 1ο ημίχρονο, χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα. Το γκολ του Βασίλη Δημούση στο 40΄ με κεφαλιά από σέντρα-φάουλ του Μιχάκη άλλαξε τη μορφή του αγώνα. Στο 2ο ημίχρονο και αφού η ομάδα μας, άντεξε στη φυσιολογική πίεση του αντιπάλου, βρήκε χώρους και πέτυχε ακόμα 2 τέρματα με τους Περδικάκη στο 75΄ μετά από πάσα του Νταγκουνάκη και Δημούση στο 88΄ με εξαιρετικό πλασέ, έπειτα από πάσα του Περδικάκη. Η ομάδα μας έχασε και μερικές μεγάλες ευκαιρίες στο 2ο μέρος, για ακόμα μεγαλύτερο σκορ με τους Δημούση, Νταγκουνάκη και Περδικάκη. Σίγουρα ήταν ένα παιχνίδι που κρίθηκε στη συγκέντρωση, το πάθος, τη θέληση και το ταλέντο των ποδοσφαιριστών μας. Πολύ καλή η διαιτησία του Λέττα. Αυτό που προέχει για την ομάδα μας είναι να παραμείνει σοβαρή και την τελευταία αγωνιστική να νικήσει το Γρανίτη στις Μουρνιές, για να πανηγυρίσει το πρωτάθλημα και την επιστροφή της στο περιφερειακό.
Μινώταυρος: Σπυριδάκης, Καράκης, Βαρδάκης, Πατεράκης, Μαρινάκης, Πλατώνης, Νταγκουνάκης, Περδικάκης, Τόλιας (55΄Κουνέτας), Δημούσης, Μιχάκης (80΄Γκούντελος).