Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2015

Με ανατροπή στα ημιτελικά του κυπέλλου.

Μινώταυρος-Α.Ε.Κυδωνίας 3-1

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 27΄ από εκτέλεση φάουλ -στην μοναδική ευκαιρία των φιλοξενούμενων- η ομάδα μας κατάφερε να κάνει την ανατροπή επικρατώντας τελικά της ομάδας του Αλικιανού με 3-1 (ημίχρονο 0-1) παίρνοντας παράλληλα την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ.Χανίων.
Στο 72' ο Καλέλλης με ωραία ατομική ενέργεια και πολύ ωραίο τελείωμα έφερε το παιχνίδι στα ίσα 1-1 διώχνοντας το άγχος από τους παίχτες του Γιάννη Μαρκάκη που πήραν κεφάλι στο σκορ πέντε λεπτά αργότερα στο 77' με του Δημούση να βγάζει τον Καλαϊτζάκη τετ α τετ ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει με άψογο πλασέ το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 90' από τον Μίλτο Καλέλλη με αριστερό πλασέ στην απέναντι γωνία.
Μινώταυρος: Αρχοντάκης, Καλέλλης, Γκούντελος, Σταγάκης, Βαρδάκης, Στυλιανουδάκης (65' Καράκης), Μυριδάκης (60' Ντακουνάκης), Περαθωράκης, Καλαϊτζάκης, Κυτράκης, Δημούσης.
Στα ημιτελικά του Κυπέλλου η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Άρη Βουκολιών.