Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

Έχασε ξανά στο Κολυμβάρι.

Όμιλος τίτλου 5η αγωνιστική
                                         Σπάθα-Μινώταυρος 2-1

Δεύτερη ήττα φέτος για την ομάδα μας -1η για τον όμιλο τίτλου-και οι δύο ήττες στο γήπεδο Κολυμβαρίου.
Η ομάδα του Γιάννη Μαρκάκη πραγματοποίησε μέτρια εμφάνιση και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 25' 1-0 και στο 35' με 2-0 (σκορ ημιχρόνου).
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Κολυμβαρίου βρήκε χώρο και απείλησε τους πρωταθλητές με 3ο γκολ. Στο 74' ο Κυτράκης με σουτ ξανά έβαλε τον Μινώταυρο στο παιχνίδι αλλά στο 80' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη-κόκκινη κάρτα για την ομάδα μας ο Κελαϊδής.
Η ομάδα μας θα μπορούσε να αποδράσει με τον βαθμό της ισοπαλίας αν ο διαιτητής δεν έκλεινε τα μάτια σε ανατροπή - πέναλτι- στον Κυτράκη στο 88'.
Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης): Αρχοντάκης, Γκούντελος, Κελαϊδής, Καράκης (85' Σταγάκης), Βαρδάκης, Στρατουδάκης (46' Νταγκουνάκης), Περαθωράκης, Κυτράκης, Καλέλλης, Μυριδάκης (46' Δημούσης), Καλαϊτζάκης.