Ημιτελικός Κυπέλλου ΕΠΣΧανίων
Τετάρτη  29/1/2020
Γήπεδο Μινωταύρου
Μινώταυρος-Ίκαρος 1-0
Στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών ΕΠΣ Χανίων προκρήθηκε η ομάδα μας επικρατώντας χθες στις Μουρνιές του Ίκαρου με σκορ 1-0.
Το γκολ για την ομάδα μας, που έκρινε τελικά και τον αγώνα σημείωσε στο 28' ο Δημητρίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μινώταυρος είχε την ευκαιρία να κλειδώσει το παιχνίδι πετυχαίνοντας και 2ο τέρμα αλλά η ατυχία και η επιπολαιότητα στα τελειώματα των φάσεων συντέλεσαν στο να έχουμε ένα χισκοκικό φινάλε στον ημιτελικό.
Στον τελικό η ομάδα μας επανέρχεται μετά από 6 χρόνια και θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Πανακρωτηριακού που επικράτησε στον άλλο ημιτελικό του Απόλλωνα στα πέναλτι 2-4 (κανονική διάρκεια και παράταση 2-2).

Μινώταυρος (Γιώργος Πανίδης): Καλοριζικάκης, Θάνος, Δαμανάκης, Κοσμαδάκης, Μπίλλης, Καγλαντζής, Χαλιβελάκης, Ζαγκουντίνος (80’ Βουρτσάνης), Παπαδάκης (90+1’ Χρυσός) Δημητρίου (90’ Τζωρτζάκης), Μιχάκης (69’ Τιχομίροφ)