Α ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ  16η αγωνιστική
Σάββατο 4/1/2020
Γήπεδο Μινωταύρου
Μινώταυρος Μουρνιών-Ένωση Παχαν. Δααοχ 1-2
Την ήττα με σκορ 1-2 από την Ένωση Παχ. Δααοχ γνώρισε η ομάδα μας το Σάββατο στις Μουρνιές. Μετά από ένα άκαρπο και πολύ μέτριο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Δαράτσου κατάφερε να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο (64' και 71') και να παρει προβάδισμα 2 τερμάτων. Η ομάδα μας κατάφερε να μειώσει στο 83' με τον 15χρονο Βόρφι σε 2-1, χωρίς όμως να καταφέρει να κάνει κάτι παραπάνω.
Σε αυτό το παιχνίδι ντεμπούτο με την πράσινη φανέλα έκανε ο τερματοφύλακας Μιχελάκης ενώ  αγωνίστηκαν, -μπήκαν ως αλλαγή -τέσσερις 15χρονοι (Κογιαννάκης, Μαναρώλης, Στόιτσος Βόρφι) από την ακαδημία του Μινώταυρου  με τους Στόιτσο και Βόρφι να πραγματοποιούν το ντεμπούτο τους με την ανδρική ομάδα και μάλιστα με τον 2ο να χρίζετε και σκόρερ πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της ομάδας μας.
Μινώταυρος (Γιώργος Πανίδης): Μιχελάκης, Χρυσός, Θάνος, Τζωρτζακάκης (61' Βόρφι), Γιαννουδάκης (46' Στόΐτσος), Τιχομίροφ (74' Κογιαννάκης), Χαλιβελάκης (74' Μαναρώλης), Μιχάκης, Καγλαντζής, Κοσμαδάκης, Δαμανάκης