Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

Επαγγελματική νίκη και -1 από την κορυφή.

Όμιλος τίτλου 14η αγωνιστική
                                         Μινώταυρος-Σπάθα 2-0                   inka minotavros dimousis
Χωρίς να εντυπωσιάσει αλλά παίζοντας σοβαρά και πειθαρχημένα η ομάδα μας κατάφερε να ξορκίσει τον "κακό της δαίμονα"  την ομάδα της Σπάθας παίρνοντας μία επαγγελματική νίκη με 2-0 που σε συνδυασμό με το διπλό του Άρη Σούδας στα Καθιανά την έφερε στο -1 από την κορυφή του ομίλου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι παίχτες του Γιάννη Μαρκάκη μπήκαν επιθετικά δημιουργώντας ευκαιρίες και ευτύχισαν να προηγηθούν νωρίς, μόλις στο 7' με τον συνήθη ύποπτο Βασίλη Δημούση 1-0.
Έχοντας το σκορ η ομάδα μας δημιούργησε ευκαιρίες για το 2ο γκολ χωρίς να εκβιάσει και χωρίς να δώσει χώρο στην επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις ομάδα της Σπάθας. Το γκολ ήρθε τελικά στο 43' μετά από σέντρα του Καράκη ο Καλαϊτζάκης πάσαρε στον Μίλτο Καλέλλη που από το ύψος της μικρής περιοχής έγραψε το 2-0.
Στο 2ο ημίχρονο έγινε ένα παιχνίδι ταχτικής χωρίς πολλές φάσεις με τον Μινώταυρο να κρατά μακριά από τα καρέ του Αρχοντάκη την ομάδα της Σπάθας και να προσπαθεί με αντεπιθέσεις να πετύχει το τρίτο γκολ χωρίς να το καταφέρει τελικά.
Άριστη η διαιτησία του κ. Ούτα και των βοηθών του.
Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης): Αρχοντάκης, Καράκης (67' Γκούντελος), Σεληνιωτάκης (80' Πατεράκης), Κελαϊδής, Βαρδάκης, Νταγκουνάκης, Κυτράκης (75' Στρατουδάκης), Περαθωράκης, Καλαϊτζάκης, Καλέλλης, Δημούσης.