13η αγωνιστική 25-03-2017
Γήπεδο Καθιανών
Πανακρωτηριακός-Μινώταυρος 2-3

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας με 2-3 το Σάββατο στα Καθιανά.
Τα παιδιά του Στέλιου Κουκουδάκη κατάφεραν να κερδίσουν για δεύτερη φορά φέτος΄(3-0 στον πρώτο γύρο) την ομάδα του Ακρωτηρίου γκρεμίζοντας την από την κορφή του ομίλου.
Δύο γρήγορα γκολ και πάλι από την ομάδα μας με τους νεαρούς Τιχομίροφ (2001) στο 6'  0-1και Γιαννακίδη (1999) στο 22' 0-2 έδωσαν προβάδισμα δύο γκολ με το Ακρωτήρι να μειώνει στο 33' σε 1-2 (σκορ ημιχρόνου).

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Καράκη να δέχεται σωστά κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) στο 58΄, αλλά την ομάδα μας παρά το αριθμητικό μειονέκτημα να καταφέρνει να σκοράρει ξανά στο 85΄με τον Πετράκη για το 1-3.
Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Ακρωτηρίου είναι να μειώσει στις καθυστερήσεις σε 2-3.

Μινώταυρος( Στέλιος Κουκουδάκης): Σολανάκης, Μανωλεδάκης, Κοζάκης, Καράκας, Τζαγκαράκης, Γιαννακίδης (65’ Πιτσιάβας), Νταγκουνάκης (59’ Θάνος), Ούκα, Πετράκης, Τιχομίροφ (63’ Δαμανάκης), Καλαϊτζάκης