Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

Μινώταυρος-Ρεθυμνιακός 1-0

Την πρώτη της νίκη πέτυχε η ομάδα μας επί του Ρεθυμνιακού με 1-0 στις Μουρνιές. Ήταν ένα δυνατό και με καλό ρυθμό παιχνίδι, στο οποίο έγιναν αρκετές φάσεις και στις δύο εστίες. Πάντως, το άγχος για τη νίκη που ήταν επιτακτική, ήταν φανερό στους ποδοσφαιριστές μας σε όλο το 90λεπτο, με αποτέλεσμα τα πολλά λάθη στις επιλογές και τις πάσες. Ειδικότερα στο 2ο  ημίχρονο, που ελέγξαμε πλήρως το παιχνίδι, δεν κινδυνεύσαμε ιδιαίτερα ενώ βγήκαμε και πολλές φορές με καλές προυποθέσεις για το δεύτερο γκολ, το οποίο δεν ήρθε τελικά. Πάντως, είναι αλήθεια πως η προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες μας ήταν μεγάλη και το τελικό σκορ τους δικαιώνει. Το μοναδικό γκολ για την ομάδα μας πέτυχε με κεφαλιά ο Νταγκουνάκης στο 22΄, μετά από πολύ ωραία σέντρα του Βαρδάκη. Καλή η διαιτησία του Κοκκινάκη, που όμως αρνήθηκε καθαρό πέναλτυ στην ομάδα μας στο 90΄σε ανατροπή του Καλαιτζάκη.
Μινώταυρος: Συροκάκης, Καράκης, Βαρδάκης, Πατεράκης, Μαρινάκης, Τσαγκαράκης, Νταγκουνάκης (76΄ Βακαλουνάκης), Ψαράκης (90΄ Γκούντελος), Τσικουδάκης (62΄ Κοκολάκης), Καλαιτζάκης, Δημούσης.