Κυριακή 07 Οκτωβρίου 2018
Ποσειδών Κ.Ρ.-ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 0-2
Γήπεδο Κολυμπαρίου

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα μας,
Μετά την ισοπαλία με τον Τιτάν την προηγούμενη αγωνιστική στις Μουρνιές, τα παιδιά του Τάκη Διακάκη πέρασαν νικηφόρα από το Κολυμπάρι κάμπτοντας την αντίσταση του Ποσειδώνα Κ.Ρ. με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.
Μέτρια εμφάνιση για την ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο που δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία του Μουστάκα. Πολύ πιο βελτιωμένη και ουσιαστική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Καλαϊτζάκη να ανοίγει το σκορ 0-1 στο 50' μετά από πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ και τον Τζαγκαράκη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας μας στο 70' με κοντινό πλασέ ύστερα από ασθενή απόκρουση του Μουστάκα σε προσπάθεια του Καγλαντζή.

Μινώταυρος (Τάκης Διακάκης): Καλοριζικάκης, Δαμανάκης, Καγλαντζής, Κελαϊδής, Κοζάκης, Θάνος, Καλαϊτζάκης (80’ Παπαθεοδώρου), Γιούλας (70’ Γιουρμετάκης), Τζαγκαράκης (75’ Φανδριδάκης), Ρουσάκης, Παπαδάκης (60' Τιχομίροφ)