Ξέσπασε στην Δάφνη με ....5άρα ο Μινώταυρος.

Α ΕΠΣ Χανίων  6η αγωνιστική
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ-ΔΑΦΝΗ 5-0
Γήπεδο Μινωταύρου Μουρνιές
Νέα νίκη για την ομάδα μας, που επικράτησε εύκολα της Δάφνης με σκορ 5-0 στις Μουρνιές.
Μέτρια εμφάνιση στο Α' ημίχρονο για τον Μινώταυρο, κατάφερε ωστόσο να ξεκλειδώσει την άμυνα της Δάφνης στο 26' με τον νεαρό Παπαδάκη να στέλνει με κεφαλιά από κοντά την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 για την ομάδα μας που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Έβρεξε γκολ στο πρώτο 20λεπτο του δεύτερου ημιχρόνου με τον νεαρό Τιχομίροφ να διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας μας στην πρώτη του επαφή με την μπάλα (μόλις είχε περάσει αλλαγή στο 55') πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ για φέτος ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα στο 59' ο Δαμανάκης  με σουτ έκανε το 3-0 Το 4-0 στο 65' με ωραίο πλασέ από τον αρχηγό Δ. Καλαιτζάκη.
Το τελικό 5-0 για την ομάδα μας διαμορφώθηκε στο 80' με τον νεαρό (2001) Δημήτρη Λιονάκη να πετυχαίνει με κεφαλιά το παρθενικό του γκολ με την ανδρική ομάδα του Μινώταυρου.

Μινώταυρος (Τάκης Διακάκης): Καλοριζικάκης, Δαμανάκης, Καγλαντζής, Κελαϊδής, Κοζάκης (60’ Λιονάκης), Θάνος, Παπαδάκης (55’ Τιχομίροφ), Τζαγκαράκης (68’ Κρινόπουλος), Καλαϊτζάκης, Βουρτσάνης (63’ Μαντσέλι), Ρουσάκης.