Α ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ  24η αγωνιστική
Σάββατο  07/3/2020
Γήπεδο Μινώταυρου
Μινώταυρος-Χάλης Β. 4-3

Αγχωτική νίκη με σκορ 4-3 πέτυχε η ομάδα μας το Σάββατο στις Μουρνιές με αντίπαλο τον μαχητικό Χάλη Βαρυπέτρου.
Οι "πράσινοι του Γιώργου Πανίδη κατάφεραν να προηγηθούν 2-0 με δύο γκολ του ΄φυσικού αρχηγού Ευτύχη Μιχάκη με την ομάδα του Χάλη να απαντά και να μειώνει στο 45' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σε 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη δύο ακόμα γρήγορα γκολ στο 47΄και στο 55΄  από τον Ανδρέα Παπαδάκη έφεραν το σκορ στο 4-1 για τον Μινώταυρο όμως η ομάδα του Βαρύπετρου εκμεταλλευόμενη την χαλάρωση των πράσινων κατάφερε να σκοράρει στο 75' και στο 85' της αναμέτρησης κάνοντας δραματικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Διαιτητής: Ούτας
Βοηθοί: Κωσταμένα-Γαλάνης
Μινώταυρος (Γιώργος Πανίδης): Καλοριζικάκης, Δαμανάκης, Ζαγκουντίνος, Παπαδάκης (70' Γιαννουδάκης), Θάνος, Χρυσός, Χαλεβελάκης (80' Τζωρτζάκης), Κοσμαδάκης, Φανδριδάκης (63' Βουρτσάνης), Μιχάκης (70' Μπαδιεριτάκης), Αμαξόπουλος

Χάλης (Γιώργος Σπαράκης): Χατζικίδης, Μαρκάκης (65' Βαλάρης), Ν. Σταφύλοβ, Β. Σταφύλοβ, Κουφάκης, Ζντράβκοβιτς, Μανελάρι (36' Μεγαλακάκης), Λενταράκης, Μαναρωλης, Σαχμπαζίδης, Βασιλείου