Επέστρεψε στις νίκες και στο πρωτάθλημα.

Α ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ  14η αγωνιστική
Σάββατο 14/12/2019
Γήπεδο Μινωταύρου
Μινώταυρος Μουρνιών-Δόξα Παχιανών 2-0

Επιστροφή στις νίκες (και στο πρωτάθλημα) για την ομάδα μας που επικράτησε το μεσημέρι στις Μουρνιές της Δόξας με σκορ 2-0.
Τα παιδιά του Γιώργου Πανίδη παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να προηγηθούν με ωραίο γκολ του Δημητρίου (σουτ έξω από την περιοχή) 1-0 στο 44΄και να πάνε στα αποδυτήρια με προβάδισμα στο σκορ.
Σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη ο Μινώταυρος μπήκε πιο δυνατά και αφού έχασε αρκετές ευκαιρίες και τετ α τετ με Δημητρίου και Δαμανάκη κατάφερε τελικά να πετύχει και 2ο γκολ στο 72' με τον Βαγγέλη Θάνο να κερδίζει στον αέρα τους αντιπάλους του και να σκοράρει με κεφαλιά για το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Mινώταυρος (Γιώργος Πανίδης): Καλοριζικάκης,  Δαμανάκης, Θάνος, Χρυσός, Χαλιβελάκης (73' Παπαθεοδώρου),  Κοσμαδάκης (81' Τζωρτζάκης), Μπίλλης,  Ζαγκουντίνος (75' Βουρτσάνης), Τιχομίροφ (65' Γιαννουδάκης), Μιχάκης, Παπαδημητρίου