Σάββατο 8 Σεπτεμβρίου 2018

Με το .."Δεξί" μπήκε στο πρωτάθλημα ο Μινώταυρος.

Πρεμιέρα σήμερα στην Α' ΕΠΣ Χανίων με κλασικό ντέρμπι.
Η ομάδα μας να φιλοξένησε στις Μουρνιές τον Άρη Σούδας σε ένα δυνατό και αρκετά ενδιαφέρων παιχνίδι, επικρατώντας με σκορ 1-0

Τα παιδιά του Τάκη Διακάκη μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο ανέβασαν την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 63' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρουσάκη από πλάγια θέση.

Μετά το γκολ η ομάδα μας με άριστη αμυντική λειτουργία δεν απειλήθηκε χάνοντας μάλιστα 3 πολύ καλές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα γκολ της και να κλειδώσει την νίκη.

Αρκετός κόσμος (περίπου 400 άτομα) σήμερα στις Μουρνιές απόλαυσε σε καλό κλίμα ένα πολύ δυνατό ντέρμπι ανάμεσα σε δύο ομάδες που αναμένετε να πρωταγωνιστήσουν στο φετινό πρωτάθλημα

Μινώταυρος: (Τάκης Διακάκης): Καλοριζικάκης, Μανωλεδάκης, Κακλατζής, Θάνος, Κελαϊδής, Βουρτσάνης (46' Δαμανάκης), Καλαϊτζάκης (70' Κοζάκης), Μανταδάκης, Γκιούλα (81' Ντακουνάκης), Παπαδάκης (60' Τζαγκαράκης), Ρουσάκης.