Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018

Ανατροπή στο 90' και 2 στα 2 για τον Μινώταυρο.

Με γκολ του αρχηγού Μανώλη Κελαϊδή στο 90' η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει με σκορ 1-2 εκτός έδρας τον Κρητικό Αστέρα χθες στο γήπεδο της Μοναχή Ελιά.
Ο Κρητικός Αστέρας κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο 1-0 μετά από στημένη φάση για να απαντήσει ο Ανδρέας Παπαδάκης για την ομάδα μας στο 35' σε 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας εμφανώς βελτιωμένη δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και αφού έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ κατάφερε τελικά στο 90' με γκολ του Μανώλη Κελαϊδή να κάνει την ολική ανατροπή και να πάρει μία πολύτιμη εκτός έδρας νίκη.
Ντεμπούτο με την πρώτη ομάδα του Μινώταυρου έκανε ο νεαρός Ηλίας Κρινόπουλος (2002).

Μινώταυρος: (Τάκης Διακάκης)  Καλοριζικάκης, Μανταδάκης, Θάνος, Κελαϊδής, Μανωλεδάκης, Ρουσάκης, Γκιούλα (87' Κρινόπουλος), Καγλατζής, Τζαγκαράκης (70' Ντακουνάκης), Παπαδάκης (65΄Βουρτσάνης), Δαμανάκης (90' Γιουμερτάκης)