Κυριακή 5 Απριλίου 2015

Με χα τρικ του Δημούση πέρασε και από τα Νεροκούρου.

'Ομιλος τίτλου 15η αγωνιστική
                                     Ηρακλής Νεροκούρου-Μινώταυρος 2-4

Ο Ηρακλής έβαλε δύσκολα στους πρωταθλητές σήμερα το απόγευμα στα Νεροκούρου αφού προηγήθηκε 1-0 στο 23'. Άμεση απάντηση για την ομάδα μας με τον Κυτράκη να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 27' και τον Δημούση να βάζει μπροστά στο σκορ τον Μινώταυρο 1-2 πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τον Ηρακλή 2-2 στο 50' αλλά ευτυχώς για την ομάδα μας η απάντηση ήταν και πάλι άμεση με τον Δημούση να σκοράρει στο 56' δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα μας 2-3.
Το τελικό 2-4 διαμόρφωσε στο 86' ο Βασίλης Δημούσης με το 3ο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι.
Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης):Αρχοντάκης, Γκούντελος, Σεληνιωτάκης, Κελαϊδής, Βαρδάκης, Νταγκουνάκης, Περαθωράκης (64' Καράκης), Καλαϊτζάκης (81' Κορκίδης), Κυτράκης, Μυριδάκης (52' Στρατουδάκης), Δημούσης.