Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

Πρώτη εκτός έδρας νίκη στον όμιλο τίτλου!

Όμιλος Τίτλου 8η αγωνιστική
                                           Κεραμειά-Μινώταυρος 1-3

Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τους πρωταθλητές στον όμιλο τίτλου μετά από 3 αποτυχημένες εξόδους.
Και χθες η ομάδα του Μαρκάκη μπήκε δυνατά και προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με τον Δημούση 0-1 στο 4' (σκορ ημιχρόνου) ενώ στο 15' ο Περαθωράκης σημάδεψε το δοκάρι.
Στο 2ο ημίχρονο και στο 65' ο Περαθωράκης έδωσε ασίστ στον Δημούση και ο κανονιέρης του Μινώταυρου δεν δυσκολεύτηκε να κάνει 2 τα προσωπικά του τέρματα αλλά και της ομάδας μας.
Το 3ο γκολ του Μινώταυρου ήρθε 15' πριν το τέλος από τον Μυριδάκη μετά από πάσα του Καλαϊτζάκη και αφού προηγμένους η ομάδα των Κεραμειών είχε μειώσει σε 1-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Μινώταυρος:  (Γιάννης Μαρκάκης) Αρχοντάκης, Γκούντελος, Σταγάκης, Καράκης, Βαρδάκης, Κυτράκης, Στρατουδάκης (70' Σεληνιωτάκης), Περαθωράκης (80' Κουνάκης), Καλέλλης (65' Μυριδάκης), Καλαϊτζάκης, Δημούσης.