Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Μπράβο Ντοκάκη τα κατάφερες!

Με τον Ντοκάκη κορυφαίο της αναμέτρησης ο Άρης Βουκολιών κατάφερα να κάμψει την αντίσταση του Μινώταυρου.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 25' 0-1 μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαρδάκη και κεφαλιά του Ντακουνάκη.
Ο Ντοκάκης έδινε φάουλ γύρο από την περιοχή του Μινώταυρου σπρώχνοντας τον Άρη Βουκολιών για να ισοφαρίσει. Και τα κατάφερε!! το 1-1 έγινε πριν το ημίχρονο.
Στο 2ο ημίχρονο ο Ντοκάκης αρνήθηκε πέναλτι για την ομάδα μας και κόκκινη κάρτα-αποβολή για τον παίχτη των Βουκολιών και αγνόησε την υπόδειξη του βοηθού του να αποβάλει παίχτη του Άρη Βουκολιών για εξύβριση στον Ντακουνάκη.
Παρά την προκλητική διαιτησία η ομάδα μας πήγε το παιχνίδι στην παράταση με τον διαιτητή να συνεχίζει το έργο του.
Το 2-1 έγινε στο 110' με τους παίχτες των Βουκολιών να παίρνουν με φάουλ την μπάλα από τον Καλαϊτζάκη. Φάουλ το οποίο δεν υπέδειξε ο Ντοκάκης ο οποίος απέβαλε και τον Περαθωράκη για διαμαρτυρία. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 114'.
Μετά το τέλος του αγώνα ο Ντοκάκης ενημέρωσε τον Ντακουνάκη ότι δεν μπορεί να υπογράψει το Φ.Α. γιατί τον έχει αποβάλει!!
Συγχαρητήρια στον Ντοκάκη για την επική πρόκριση! Του αξίζει ιδικό βραβείο!

Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης): Αρχοντάκης, Καράκης, Σταγάκης, Πατεράκης (65’ λ.τρ. Σεληνιωτάκης), Βαρδάκης, Νταγκουνάκης, Στρατουδάκης, Περαθωράκης, Κουνάκης (70’ λ.τρ. Γκούντελος), Δημούσης, Μυριδάκης (65’ Καλαϊτζάκης)