Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014

Όμιλος τίτλου 8η αγωνιστική (25-1-2014)

Ροδωπού-Μινώταυρος 1-2
Νίκη με ανατροπή και ...μοναξιά στην κορφή.

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας σήμερα το μεσημέρι στο Κολυμπάρι σε ένα παιχνίδι που... δεν ήταν για καρδιακούς!!

Νίκη με ανατροπή από παίχτες με καρδιά πρωταθλητή!
Τα Ροδωπού προηγήθηκαν στο 25' με γκολ ...3 μέτρα οφσάιντ!!
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Μαρκάκη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προσπάθησε να ισοφαρίσει νωρίς αλλά τα σφυρίγματα σήμερα ήταν κάτι παραπάνω από προκλητικά (ο Μινώταυρος διαμαρτύρεται -εκτός από την φάση του γκολ που ήταν εμφανώς οφσάιντ- για πέναλτι στον Περδικάκη στο 5' στον Καλαϊτζάκη στο 50' και στον Δημούση στο 75'.
Στο 80' κεφαλιά του Σύρμου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.
Και ενώ όλοι περίμεναν- και λόγο τον ..συχνών τραυματισμών των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά- ότι το παιχνίδι θα τέλειωνε 1-0 οι παίχτες του Γιάννη Μαρκάκη είχαν διαφορετική γνώμη και με τον ΔΗΜΟΥΣΗΣ στο 88' ισοφάρισαν σε 1-1 ενώ 4' αργότερα στο 92' ο ΝΤΑΚΟΥΝΑΚΗΣ έδωσε την νίκη στην ομάδα μας κάνοντας μία "επική ανατροπή".
Μάγκες οι παίχτες του Γιάννη Μαρκάκη έπαιξαν εναντίων Ροδωπού και μίας  προκλητικής διαιτησίας και ΚΕΡΔΙΣΑΝ!
Κελαϊδάκης, Σύρμος, Πατεράκης, Καράκης (65' Μαρκάκης), Κακλατζής, Δοντσίδης, Περαθωράκης, Μπασιαδάκης (55' Δημούσης), Περαθωράκης (70' Καλέλλης), Ντακουνάκης, Καλαϊτζάκης, Περδικάκης.