Σάββατο 4 Ιανουαρίου 2014

Όμιλος τίτλου 5η αγωνιστική (4-1-2014)

Ασπίδα-Μινώταυρος 0-5

Με το δεξί μπήκε για την ομάδα μας το 2014.
Νίκη εκτός έδρας με αντίπαλο την Ασπίδα Ναυστάθμου και μάλιστα με πέντε γκολ σε 51' αγώνα.
Οι παίχτες του Γιάννη Μαρκάκη μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο 10΄ με τον Γιάννη Περδικάκη και διπλασίασαν τα γκολ λίγο πριν το ημίχρονο (43΄) με τον  Βασίλη Δημούση. Στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε 5΄ η ομάδα μας πέτυχε ακόμα 3 γκολ στο 46΄ Ντακουνάκη 0-3, στο 48' ένα πάρα πολύ όμορφο γκολ με τους παίχτες του Μαρκάκη να "κρύβουν" την μπάλα με γρήγορους συνδυασμούς και τρίγωνα και τον Περδικάκη να σκοράρει με εντυπωσιακό ψαλιδάκι 0-4, και  0-5 στο 51' από τον Νίκο Περαθωράκη.
Κάπου εκεί ο Μινώταυρος έσβησε τις μηχανές και περιορίστηκε σε παιχνίδι κατοχής της μπάλας στο τελευταίο μισάωρο.
Ο Μαρκάκης παρέταξε τον Μινώταυρο με Αρχοντάκη, Σύρμο, Πατεράκη, Καράκη, Γκούντελο, Δοντσίδη, Περαθωράκη (60' Κελαϊδής), Ντακουνάκη (55' Μιχάκης), Καλαϊτζάκη (46' Μπασιαδάκης), Περδικάκης, Δημούσης.
MIP για τον Μινώταυρο ο Γιάννης Πατεράκης ο οποίος έκανε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι και δείχνει να έχει αναρρώσει πλήρως από τον τραυματισμό του.