Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013

Όμιλος τίτλου 4η αγωνιστική (21-12-2013)

Μινώταυρος-Δόξα Παχιανών  2-0

Τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα του Γιάννη Μαρκάκη που εξακολουθεί να βρίσκετε  στην κορφή (με συγκάτοικο) στον όμιλο τίτλου.
Μέτριο παιχνίδι με την ομάδα μας να είναι καλύτερη αλλά να μην καταφέρνει να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (48') ο Δημούσης με κεφαλιά υστέρα από εκτέλεση φάουλ του Δοντσίδη έβαλε τον Μινώταυρο μπροστά στο σκορ.
Το 2-0 στο 65' από τον Δοντσίδη με εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή (η μπάλα καρφώθηκε στο γάμα της εστίας).
Ο Δημήτρης Δοντσίδης πέτυχε γκολ και έδωσε την ασίστ στο πρώτο γκολ αλλά σήμερα MIP για τον Μινώταυρο με εξαιρετική απόδοση για ακόμα ένα παιχνίδι  είναι ο Δημήτρης Σύρμος.
Ο Γιάννης Μαρκάκης παρέταξε τον Μινώταυρο με Αρχοντάκη, Σύρμο, Πατεράκη, Μαρκάκη, Γκούντελο, Δοντσίδη, Ντακουνάκη (80΄Τρουλινός) Καλαϊτζάκη (75΄Μπασιαδάκης), Περαθωράκη Περδικάκης (70΄Παπαδάκης), Δημούσης.