Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2013

Αγώνας κυπέλλου ΔΑΑΟΧ-Μινώταυρος (14-09-2013)

ΔΑΑΟΧ-ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 1-1

Ανώτερη η ομάδα μας σε όλη την διάρκεια του αγώνα προσπάθησε να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα του Δααοχ  έχοντας την συντριπτική κατοχή της μπάλας.
Στην μία και μοναδική φάση που έκανε ο ΔΑΑΟΧ στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί με 1-0
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μινώταυρος πίεσε περισσότερο έχασε ευκαιρίες με τους Μπασιαδάκη, Καλέλλη, Ντακουνάκη για να ισοφαρίσει τελικά ο Ντακουνάκης στο 80' μετά από προσωπική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή.
Ο Μινώταυρος τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίχτες μετά από αποβολή του Νεκτάριου Μαρκάκη με 2η κίτρινη κάρτα στο 85'.

Ο Γιάννης Μαρκάκης παρέταξε την ομάδα με Κελαιδάκη στο τέρμα, Πατεράκη Σ. (45' Μαρκάκης), Πατεράκη Γ.( λ.τ.Γκούντελος), Κελαϊδη, Δοντσίδη, Περαθωράκη, Καλαϊτζάκη, Ντακουνάκη, Παπαδάκη (70' Τρουλινός), Καλέλλη, Μπασιαδάκη.