Σάββατο 16 Απριλίου 2011

Εύκολη νίκη με χατ-τρικ του Δημούση

Ακόμα μία εντυπωσιακή νίκη πέτυχε η ομάδα μας στον Αλικιανό, επί της τοπικής Α.Ε.Κυδωνίας με 5-0 και έτσι πάει στις διακοπές του Πάσχα-επόμενο επίσημο παιχνίδι μετά από 21  μέρες- με πολύ καλή ψυχολογία. Η ομάδα μας είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα σε ολόκληρο το 90λεπτο, αλλά δυσκολεύτηκε να βρει διαδρόμους προς την εστία των γηπεδούχων στο πρώτο μέρος και αυτό προκάλεσε ένα σχετικό εκνευρισμό στους ποδοσφαιριστές μας. Ωστόσο το καλό και ορθολογικό ποδόσφαιρο, η εμπειρία του Μιχάκη και η ικανότητα του Δημούση στο σκοράρισμα στα τελευταία παιχνίδια, δημιούργησαν το τελικό σκορ. Στο 42΄ μετά από καταπληκτική μπαλιά του Κοτζαμάνογλου ο Μιχάκης αφού απέφυγε τον τερματοφύλακα άνοιξε το σκορ και 2΄αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 καθώς αποβλήθηκε  με απευθείας κόκκινη ο Κοκολάκης, για επικίνδυνο παιχνίδι πάνω στον Γκούντελο. Στο 2ο μέρος η πίεση αυξήθηκε και  μέσα σε ένα 10λεπτο πετύχαμε άλλα 4 γκολ: 67΄προβολή Δημούση σε κόρνερ του Μιχάκη, 71΄πλασέ του Δημούση ξανά μετά από πολύ όμορφο συνδιασμό Μιχάκη-Νταγκουνάκη, 73΄ Βασιλείου με δυνατό σουτ από σέντρα του Περδικάκη και 77΄ Δημούσης (χατ-τρικ και 13ο φετινό γκολ). Η ομάδα μας έχασε φυσικά αρκετές ευκαιρίες, ενώ ο Σπυριδάκης κράτησε το ''0''  στο 56΄ με μία εξαιρετική επεμβάση. Χωρίς προβλήματα η διατησία του Λέττα.
Μινώταυρος: Σπυριδάκης, Καράκης ( 69΄ Πατεράκης Στ.), Γκούντελος, Πατεράκης Γ., Μαρινάκης, Κοτζαμάνογλου (68΄ Πλατώνης), Νταγκουνάκης (74΄Τσιτσιριδάκης), Μιχάκης, Περικάκης, Βασιλείου, Δημούσης.