Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2010

Σημαντική νίκη δείχνοντας...χαρακτήρα!!!

Σε ένα πραγματικό ντέρμπυ, γεμάτο πάθος, δύναμη και αρκετή ένταση, η ομάδα μας σπαταλώντας ένα ημίχρονο, στο οποίο δεν μπορούσε να βρει ρυθμό, ηρεμία και αγωνιστικούς προσανατολισμούς,  κέρδισε τον Ίκαρο Μ. 2-1 στο ....παιδικό γήπεδο ''Ελπίς-Νίκη''. Στο 1ο  μέρος η παρουσία μας δεν ήταν η αναμενόμενη, καθώς δεν μπορέσαμε να κυκλοφορήσουμε τη μπάλα και να παίξουμε ποδόσφαιρο και σαν να μην έφτανε αυτό στο 44΄μετά από ολιγωρία της αμυντικής μας γραμμής, ο Ίκαρος, που έπαιζε με 10 ποδοσφαιριστές (αποβολή Πετράκη στο 34΄ με 2η κίτρινη) προηγήθηκε, κάνοντας το 2ο ημίχρονο πραγματικό... Γολγοθά. Ωστόσο, η μεταμόρφωση της ομάδας μας ήταν εμφανής από το ξεκίνημα του 2ου μέρους, έτσι στο 49΄ο Περδικάκης(φωτ.) σε σέντρα του Καλαιτζάκη, με πολύ όμορφο μονοκόμματο σουτ ισοφάρισε, -σπάζωντας το ...ρόδι για φέτος- και στο 62΄, έπειτα από σέντρα του Μαργαρώνη και κεφαλιά του Βακαλουνάκη, η οποία αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα, ο Μιχάκης με νέα κεφαλιά έκανε το 2-1, το οποίο έμελλε να είναι το τελικό σκορ, παρά το δοκάρι του Νταγκουνάκη στο 80΄και τις αρκετές χαμένες ευκαιρίες των Μιχάκη, Σαρίδη, Περδικάκη. Η ομάδα μας έμεινε με τη σειρά της με 10 παίκτες, λόγω της 2ης κίτρινης του Βακαλουνάκη στο 75΄. Καλή η διαιτησία του Μιχελάκη, σε ένα όντως πολύ δύσκολο και με πολλές φάσεις παιχνίδι.
Μινώταυρος: Σπυριδάκης, Μαρινάκης, Σαρίδης, Πατεράκης, Κουνέτας (59΄Καράκης), Μαργαρώνης (70΄Βασιλείου), Περδικάκης, Νταγκουνάκης, Βακαλουνάκης, Καλαιτζάκης (81΄Πλατώνης), Μιχάκης.