Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό....

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο  1ο ημίχρονο, η ομάδα μας ξεκίνησε με νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, επικρατώντας εύκολα με 4-2 του Αστέρα Μ.. Τα γκολ πέτυχαν οι Μιχάκης  στο 18΄ παίρνοντας το ριμπάουντ, έπειτα από προσπάθεια και σουτ του Βακαλουνάκη, Νταγκουνάκης στο 22΄ (φωτ.1 μόλις έχει σκοράρει) με...τακουνάκι σε προσπάθεια και σέντρα του Μιχάκη, Βακαλουνάκης με σουτ στο 28΄ (φωτ.2 λίγο πριν το σουτ) μετά από κόρνερ του Βασιλείου και κεφαλιά πάσα του Νταγκουνάκη και Νταγκουνάκης στο 44΄με κεφαλιά σε κόρνερ του Καλαιτζάκη. Το 4-0 του 44΄, έφερε ένα 2ο ημίχρονο...αγγαρεία, χωρίς ρυθμό και διάθεση, έτσι στο τέλος το αυτογκόλ του Πατεράκη στο 82΄ και το τέρμα του Γιαναρράκη στο 87΄, διαμόρφωσαν το τελικό 4-2, σε ένα ημίχρονο καμπανάκι για τη νοοτροπία ορισμένων παικτών και σίγουρα καθόλου κολακευτικό για μια ομάδα που  θέλει να είναι σοβαρή και κάνει πρωταθλητισμό. Καλή η διαιτησία του Χρυσού.
Μινώταυρος: Αρχοντάκης, Καράκης (75΄ Κουνέτας), Σαρίδης, Πατεράκης, Μαρινάκης, Πλατώνης, Βασιλείου, Νταγκουνάκης, Βακαλουνάκης (46΄ Περδικάκης), Καλαιτζάκης, Μιχάκης (62΄ Γκούντελος).