Ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο ο Μινώταυρος!

Α ΕΠΣ Χανίων  12η αγωνιστική
Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018
Γήπεδο Μινωταύρου
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ-Α.Ε.ΚΥΔΩΝΙΑΣ 5-1

Εύκολο απόγευμα χθες για την ομάδα μας που επικράτησε με το εμφαντικό 5-1 της Α.Ε.Κυδωνίας στις Μουρνιές.
Η ομάδα μας απείλησε στο 25' με την κεφαλιά του Κελαϊδή να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 40' ο Παπαδάκης έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα μας με 1-0 μετά από ασίστ του Γκιούλα.
Στο 2ο ημίχρονο ο Ρουσάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0, με τον Γκιούλα λίγο αργότερα να δίνει αέρα 3 τερμάτων στην ομάδα μας στο 61'. Το 4-0 από τον Παπαδάκη στο 65' για την ομάδα μας που ήταν καταιγιστική στο πρώτο 20λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Τιχομίροφ 10' αργότερα έκανε το 5-0. Το γκολ της τιμής για την ΑΕ Κυδωνίας πέτηχε ο Μιχάκης στο88'.
Μινώταυρος (Τάκης Διακάκης): Καλοριζικάκης, Ζαγκουντίνος, Καγλαντζής, Θάνος, Μανωλεδάκης, Κελαϊδής (72΄Λιονάκης), Νταγκουνάκης, Ρουσάκης, Παπαδάκης (68΄Μαντσέλι), Γιούλας (Γιουρμετάκης), Τζαγκαράκης (60’ Τιχομίροφ)