Σάββατο 18 Αυγούστου 2018

"Άρεσαν και στο 3ο φιλικό, τα παιδιά του Τάκη Διακάκη.

Δύναμη, πάθος και πολύ "πειστική" εμφάνιση από την ομάδα μας σήμερα στο Ακρωτήρι.
Τα παιδιά του Τάκη Διακάκη παίζοντας άριστα ταχτικά, κατάφεραν να αποσπάσουν τα θετικά σχόλια από τους θεατές και έδειξαν ότι μόνο κομπάρσοι δεν θα είναι στο φετινό πρωτάθλημα.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με το Ακρωτήρι να έχει την κατοχή στην μπάλα, αλλά την ομάδα μας να λειτουργεί άριστα αμυντικά και στις αντεπιθέσεις να χάνει δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.
Στο 2ο ημίχρονο ο Πανακρωτηριακός πίεσε για 15 λεπτά και κατάφερε να προηγηθεί στο 55' με 1-0.
Ο Τζαγκαράκης με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε για την ομάδα μας και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 77'.
Μινώταυρος: (Τάκης Διακάκης): Καλοριζικάκης (45' Ρωμανιάς), Δαμιανάκης (80' Παπαθεοδώρου), Κελαϊδής (75' Λιονάκης), Κοζάκης, Μανωλεδάκης (55΄Θάνος), Ρουσάκης, Μανταδάκης, Καλαϊτζάκης (68΄Μαντσέλη), Βουρτσάνης (80' Κοσμαδάκης), Παπαδάκης (55' Τζαγκαράκης),Γκιούλας (60' Ντακουνάκης).