Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018
Γήπεδο Κολυμπαρίου
Ροδωπού-Μινώταυρος 2-5
Φωτογραφία του Takis Diakakis.
Με 5 γκολ (τα 4 στο δεύτερο ημίχρονο) πέρασε εύκολα η ομάδα μας από το Κολυμπάρι χθες επικρατώντας της ομάδας του Ροδωπού με σκορ 2-5 (ημίχρονο 2-1)
Η ομάδα μας προηγήθηκε νωρίς στο 3' με τον Τζαγκαράκη για να απαντήσουν τα Ροδωπού με 2 γκολ στο 22' και στο 35' για το 2-1.
Τέσσερα γκολ στην αρχή του 2ου ημιχρόνου για την ομάδα μας με τον Δημούση να ισοφαρίζει αρχικά σε 2-2 στο 55', τον Τζαγκαράκη με το 2ο προσωπικό του γκολ να δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα μας 2-3 στο 58', τον Ξεκουκουλοτάκη στο 63΄να κάνει το 2-4 και τον Δημούση να κλείνει τον χορό των γκολ στο 68' για το τελικό 2-5.
Μινώταυρος (Τάκης Διακάκης): Σολανάκης Δαμανάκης (75΄Γιουμερτάκης), Λιονάκης, Κελαϊδής, Ξεκουκουλωτάκης, Περαθωράκης, Καλαϊτζάκης, Τιχομίροφ (46' Θάνος), Παπαδάκης (46' Μανωλεδάκης Γ.), Τζαγκαράκης (85' Μανωλιάς), Δημούσης