Σάββατο 9 Ιανουαρίου 2016

Πρώτη νίκη και απέναντι στον "κακό του δαίμονα"

Όμιλος τίτλου 6η αγωνιστική
                                        Σπάθα-Μινώταυρος 1-3

Την πρώτη του νίκη στον όμιλο τίτλου και μάλιστα με ανατροπή (ημίχρονο 1-0) πέτυχε ο Μινώταυρος σήμερα στο Κολυμβάρι με αντίπαλο την ομάδα της Σπάθας.
Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 μόλις στο 1΄από εκτέλεση φάουλ.
Η ανατροπή ήρθε στο 2ο ημίχρονο με τον αρχηγό Δημήτρη Καλαϊτζάκη να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 53'. Το προβάδισμα στην ομάδα μας έδωσε ο Θοδωρής Κιτράκης στο 68' με κεφαλιά για να κλειδώσει την νίκη και τους 3 βαθμούς ο Μεντάκης στο 80' με ωραίο γκολ 1-3.
Νίκη ψυχολογίας για την ομάδα μας καθώς αυτή είναι η πρώτη νίκη μετά από δύο μήνες με ατυχή αποτελέσματα.
Μινώταυρος :(Γιάννης Μαρκάκης): Σολανάκης Καραγιανάκης (82' Χριστοφυλάκης), Γκιόκας, Πατεράκης, Σύρμος, Κυτράκης, Χαλκιαδάκης, Ντακουνάκης, Καλαϊτζάκης, Νικολαϊδης (57' Μεντάκης), Βακαλούνης (81' Καλέλλης).