Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015

Πρωτάθλημα ΕΠΣ Χανίων 1η αγωνιστική

2ος Όμιλος
Αστέρας Μανωλιόπουλου-Μινώταυρος 0-3
Επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί η ομάδα μας σήμερα το απόγευμα στον Αλικιανό επικρατώντας του Αστέρα Μανωλιόπουλου με 0-3.
Το σκορ άνοιξε στο 12΄ ο Χαλκιαδάκης με σουτ ενώ ο ίδιος είχε αποτύχει να ανοίξει το σκορ νωρίτερα αστοχόντας σε εκτέλεση πέναλτι.
Λίγο πριν το ημίχρονο τραυματίστηκε στο κεφάλι και αποχώρισε ο αρχηγός του Μηνώταυρου Καλαϊτζάκης Δημήτρης (Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου του έγιναν ράμματα).
Στο δεύτερο ημίχρονο στο 47' ο Νίκος Βακαλουνάκης πέτυχε ένα εντυπωσιακό γκολ από το κέντρο ενώ το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Νίκος Περαθωράκης.

Μινώταυρος: Αρχοντάκης, Κελαϊδής, Πατεράκης, Κυτράκης, Γκούντελος, Καγκλατζής, Χαλκιαδάκης, Τσεσμελής, Περαθωράκης (70' Χριστοφιλάκης)Καλαϊτζάκης (23' λ.τρ. Νταγκουνάκης), Βακαλουνάκης (72' Μεντάκης)