Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

Δύο στα δύο και στο βάθος .."ντέρμπι"

Μινώταυρος-Κορωνίδα 6-0

Άνετο απόγευμα για τους πρωταθλητές που επιβλήθηκαν με 6-0 της Κορωνίδας χθες το μεσημέρι στις Μουρνιές μία εβδομάδα πριν το ντέρμπι κορυφής με τον Άρη Βουκολιών.
Το σκορ άνοιξε στο 5' ο Βασίλης Δημούσης 1-0,στο 14' ο Θοδωρής Κυτράκης έκανε 2 τα τέρματα του Μινώταυρου. Στο 25' ο Μιχάλης Βαρδάκης έκανε το 3-0 και δέκα λεπτά αργότερα από δική του σέντρα ο Θωμόπουλος προσπάθησε να διώξει, αλλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του (4-0).
Το σκορ για το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με γκολ του Δημήτρη Καλαϊτζάκη στο 41' 5-0.
Τον επίλογο της επιβλητικής νίκης των πρωταθλητών "έγραψε" με πέναλτι στο 75' ο Σοφοκλής Τρουλλινός.
Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης): Αρχοντάκης, Καράκης, Πατεράκης (70' Καλέλλης), Κελαϊδής, Βαρδάκης, Κυτράκης (46' Στυλιανουδάκης), Σταγάκης, Περαθωράκης, Καλαϊτζάκης, Μυριδάκης, Δημούσης (46' Τρουλλινός).