Κυριακή 1 Απριλίου 2012

Ζαρός-Μινώταυρος 2-1

Δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα η ομάδα μας στο Ζαρό, δεχόμενη μια ήττα που την φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση στη μάχη της παραμονής. Καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα, έπαιξε το πρώτο 20λεπτο, στο οποίο η ομάδα μας δεν ΄΄μπήκε΄΄  στο γήπεδο, χάθηκαν οι περισσότερες μονομαχίες και ουσιαστικά δόθηκαν 2 τέρματα ''δώρο'' στον Ζαρό. Στη συνέχεια υπήρξε αντίδραση, η ομάδα μας ισορρόπησε το ματς και στο 38΄ χάθηκε μια μεγάλη διπλή  ευκαιρία με τον Ζαχαριουδάκη να νικάει σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ τον Ψαράκη και στην εξέλιξη της φάσης να αποκρούει και το σουτ του Τσικουδάκη. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, ο Τσικουδάκης μετά από  εξαιρετική ατομική προσπάθεια, ανατράπηκε εντός περιοχής και το πέναλτυ αξιοποίησε ο Καλαιτζάκης κάνοντας το 2-1. Η ομάδα μας πήρε τον έλεγχο του αγώνα, κέρδισε τις περισσότερες μονομαχίες, πίεσε τον αντίπαλο αλλά δεν κατόρθωσε να ισοφαρίσει. Η μεγαλύτερες ευκαιρίες χάθηκαν με τους Ψαράκη στο 52΄(σουτ που απέκρουσε ο Ζαχαριουδάκης) και Καβρουλάκη στο 74΄ (πλάσαρε ελάχιστα άουτ). Στό 61΄ η ομάδα μας ισοφάρισε αλλά το γκολ ακυρώθηκε με υπόδειξη της Συργούνη. Ένα γκολ που πέτυχε με κεφαλιά ο εμφανώς καλυπτόμενος  Βαρδάκης, μια απόφαση που προκάλεσε έντονες διαμαρτυρίες και θύμισε το ακυρωθέν γκολ του Νταγκουνάκη στον Πατούχα από την ίδια βοηθό. Καλή η διαιτησία του Τσαγκαράκη.
Μινώταυρος: Συροκάκης, Γαλανάκης, Βαρδάκης (79΄Δημούσης), Κουνέτας, Δημητρογιαννάκης, Τσαγκαράκης, Πλατώνης (57΄Καράκης), Τσικουδάκης, Ψαράκης, Θάνος (57΄Καβρουλάκης), Καλαιτζάκης, Ψαράκης.