Κυριακή 4 Μαρτίου 2012

Ρεθυμνιακός-Μινώταυρος 0-2

Σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα μας στο γήπεδο της Σοχώρας επί του Ρεθυμνιακού με 2-0, πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Μια νίκη που αποκτά μεγαλύερη σημασία, καθώς εκτός από τις γνωστές απουσίες, λίγες ώρες πριν το παιχνίδι τέθηκαν εκτός αποστολής και οι Μιχάκης, Νικολαίδης που παρουσίασαν υψηλό πυρετό, από μια ίωση. Ήταν ένα μέτριο παιχνίδι, με αρκετά λάθη και λίγες φάσεις  και η ομάδα μας, παρά τη μέτρια εμφάνιση της, κρατάει το σημαντικότερο: τη νίκη που ήταν μονόδρομος και τους 3 βαθμούς που την την ανέβασαν αισθητά στην βαθμολογία. Τα γκολ πέτυχαν οι Καβρουλάκης (φωτ.-πρώτο φετινό) στο 24΄ από κάθετη πάσα του Νταγκουνάκη και Ψαράκης (7ο φετινό) στο 70΄, μετά από πολύ όμορφη προσπάθεια του Πατεράκη και ασίστ του Καλαιτζάκη. Και στα 2 τέρματα οι ποδοσφαιριστές μας βγήκαν τετ-α-τετ και σκόραραν αφού απέφυγαν τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Σημαντικές ευκαιρίες για την ομάδα μας έχασαν οι Δημούσης, Κουνέτας, Καβρουλάκης, ενώ και ο Ρεθυμνιακός πλησίασε στο γκολ σε δύο περιπτώσεις στο 2ο ημίχρονο. Καλή η διοιτησία του Κοκκινάκη.
Μινώταυρος: Συροκάκης, Γαλανάκης, Βαρδάκης, Πατεράκης, Μαρινάκης, Κουνέτας, Νταγκουνάκης, Καβρουλάκης, Καλαιτζάκης (72΄ Πλατώνης), Δημούσης (66΄ Καράκης), Ψαράκης ( 77΄ Γκούντελος)