Σάββατο 26 Μαρτίου 2011

Κάλπαζε στο χόρτο....

Μεγάλη  νίκη πέτυχε η ομάδα μας με 5-1 στο χόρτο των Περβολίων, επί της τοπικής ομάδας, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο 2ο ημίχρονο. Οι ποδοσφαιριστές μας σπατάλησαν ένα ημίχρονο για να βρουν ρυθμό και τα ''πατήματά'' τους, σε ένα πολύ βαρύ και κακό αγωνιστικό χώρο και να κάμψουν την αντίσταση του Α.Ο.Περιβολίων, ο οποίος προηγήθηκε στο 29΄ στη μοναδική του επίθεση στο πρώτο μέρος. Ωστόσο, η γρήγορη ισοφάριση με το πέναλτυ που κέρδισε ο Δημούσης και αξιοποίησε ο Μιχάκης στο 32΄, λειτούργησε καταλυτικά, έτσι στο δεύτερο 45λεπτο, η ομάδα μας πιο αποφασιστική και με καλύτερα τρεξίματα έφτασε στο τελικό 1-5 με τα τέρματα των Περδικάκη στο 63΄ (πάσα Μιχάκη), Τόλια στο 68΄ με πανέμορφο σουτ σε κομπίνα κόρνερ με τον Περδικάκη, Δημούση με πλασέ στο 71΄ από πολύ ωραία μπαλιά του Μιχάκη στον Περδικάκη, σουτ του τελευταίου ασθενή απόκρουση του Χειλαδάκη και Δημούση στο 86΄ έπειτα από πολύ όμορφο συνδιασμό Τόλια-Βασιλείου, πλαγιοκόπηση  και σέντρα του Τόλια. Καλή η διαιτησία του Ανεζάκη.
Μινώταυρος: Αρχοντάκης, Καράκης (60΄ Γκούντελος), Βαρδάκης, Πατεράκης, Κουνέτας, Κοτζαμάνογλου (67΄ Βασιλείου), Νταγκουνάκης, Μιχάκης, Περδικάκης (80΄ Κουφόπουλος), Τόλιας, Δημούσης.