Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2011

Νίκη με 3-2 αν και σκοράραμε ...μόνο εμείς!!!

Μεγάλη σε σημασία νίκη πέτυχε η ομάδα μας στη  Σούδα, επί του τοπικού Άρη με 3-2, νικώντας και την...ατυχία της, αφού οι ποδοσφαιριστές μας πέτυχαν και τα 5!!! γκολ του αγώνα. Μια νίκη που την έφερε στην 1η θέση, αφού την ίδια στιγμή ο Κισσαμικός έχανε στο ντέρμπυ, από την Ιωνία με 0-2 στο Καστέλι. Η συνολική εικόνα της ομάδας ήταν πολύ καλή και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, στο γήπεδο υπήρχε μόνο ο Μινώταυρος που με ασφυκτική πίεση ψηλά, δεν άφησε στους γηπεδούχους κανένα περιθώριο. Όμως, επειδή το ποδόσφαιρο είναι απρόβλεπτο, κόντρα στη ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 2 φορές τα γκολ των Δημούση με γυριστό σουτ στο 13΄ μετά από σέντρα του Καράκη και Κουνέτα(φωτ.) με κεφαλιά στο 38΄, με ισάριθμα αυτογκόλ των Κουνέτα στο 33΄ και Αρχοντάκη στο 40΄! Σε αυτό το πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας διαμαρτύρεται για ένα ακυρωθέν (από τον 2ο βοηθό Φανιουδάκη) γκολ του Μιχάκη στο 21΄ για οφσάιντ στον Περδικάκη! και στον διαιτητή Τριανταφύλλου, για ένα μαρκάρισμα στον Δημούση εντός περιοχής στο 29΄. Η αποφασιστικότητα της ομάδας μας φάνηκε στο δεύτερο μέρος που προηγήθηκε με τον Μιχάκη στο 59΄, με πλασέ μετά από κόρνερ του Τόλια και κράτησε εύκολα τη νίκη, καθώς ο Άρης δεν έκανε καμία ευκαιρία σε όλο το παιχνίδι. Ένα μεγάλο μπράβο αξίζει σίγουρα σε όλα τα παιδιά, που σήμερα  στο γήπεδο εκτός από το ταλέντο τους έδειξαν και τεράστια ψυχικά αποθέματα. Με λάθη η διατησία του Τριανταφύλλου.
Μινώταυρος: Αρχοντάκης, Καράκης, Βαρδάκης, Πατεράκης, Κουνέτας, Μαργαρώνης, Νταγκουνάκης, Περδικάκης (67΄ Γκούντελος), Μιχάκης, Βασιλείου (55΄ Τόλιας), Δημούσης (90΄ Μαρινάκης).