Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016

Το καθάρισε ο αρχηγός!

Μινώταυρος-Α.Ε.Κυδωνίας 4-0

Χωρίς να εντυπωσιάσει ο Μινώταυρος κατάφερε να επικρατήσει της νεοφώτιστης ομάδα του Αλικιανού με 4-0, με πρωταγωνιστή τον αρχηγό Δημήτρη Καλαϊτζάκη που πέτυχε 2 γκολ και έφτιαξε ακόμα ένα.
Η ομάδα μας προηγήθηκε μόλις στο 7' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλαϊτζάκη 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νίκος Περαθωράκης διπλασίασε τα γκολ για τον Μινώταυρο με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή στο 60΄.
Πέντε λεπτά αργότερα ο Καλαϊτζάκης κυνήγησε μία χαμένη μπαλιά προλαβαίνοντας την έξοδο του τερματοφύλακα, η μπάλα κόντραρε στον Πετράκη που έκανε το 3-0 για την ομάδα μας.
Το τελικό 4-0 για την ομάδα μας διαμόρφωσε ο Καλαϊτζάκης με διαγώνιο σουτ στο 83'.
Λίγο πριν την έναρξη του 2ου ημιχρόνου η διοίκηση του Μινώταυρου βράβευσε τον Ευτύχη Μιχάκη  που επέστρεψε στο σπίτι του ως αντίπαλος αυτή τη φορά, για την 20ετή προσφορά του στους "πράσινους"
Μινώταυρος: (Στέλιος Κουκουδάκης): Σολανάκης, Μυκωνιάτης, Γκιόκα (72’ Ποθητός), Πατεράκης, Μανωλεδάκης, Χαλκιαδάκης, Περαθωράκης, Πετράκης, Πατσαρίκας , Καλαϊτζάκης, Ζουμπατόπουλος (65’ Μαθιουδάκης