Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2014

Όμιλος τίτλου 7η αγωνιστική (18-1-2014)

Ακρίτας-Μινώταυρος 0-3

Με νίκη συνέχισε η ομάδα μας κερδίζοντας εκτός έδρας για την 7η αγωνιστική τον Ακρίτα με σκορ 0-3 (ημίχρονο 0-1).
"Χαμηλή πτήση" σήμερα για τον Μινώταυρο που έκανε μέτρια εμφάνιση -καλύτερος απ' ότι στο παιχνίδι με την Σπάθα-  αλλά κατάφερε χάρις στην ποιότητα και την εμπειρία των παιχτών του πετυχαίνοντας γκολ με  Καλαϊτζάκη, Δημούση, Ντακουνάκη να  επικρατήσει σχετικά εύκολα.
Το σκορ άνοιξε για τον Μινώταυρο στο 34' μετά από σέντρα του Περαθωράκη ο Καλαϊτζάκης με κεφαλιά έκανε το 0-1.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Μινώταυρος κλείδωσε την νίκη καθώς στο 50΄ ήταν η σειρά του Καλαϊτζάκη να σεντράρει και ο Δημούσης με κεφαλιά έκανε το 0-2.
Το 0-3 έγινε στο 90' με εκτέλεση πέναλτι από τον Ντακουνάκη (πέναλτι που κέρδισε ο Γκούντελος).
Στο 84' ο Πατεράκης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή (2η κίτρινη) και θα απουσιάσει από τον προημιτελικό κυπέλλου (οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες εκ νέου την προσεχή Τετάρτη ).
MIP Ο Δημήτρης Καλαϊτζάκης ο οποίος πέτυχε το πρώτο γκολ και έβγαλε την ασίστ για το δεύτερο.
Ο Γιάννης Μαρκάκης παρέταξε τον Μινώταυρο με Γκολέμη, Πατεράκη, Κελαϊδή, Καράκη (46΄Μαρκάκης), Γκούντελος, Δοντσίδης, Περαθωράκης, Ντακουνάκης, Δημούσης, (65' Μπασιαδάκης), Καλαϊτζάκης (70' λ.τ. Καλέλλης), Περδικάκης.