Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

Πατούχας-Μινώταυρος 2-1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στη Βιάννο από τον Πατούχα με 2-1, αν και προηγήθηκε στο σκορ. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη με τους Ψαράκη (5΄, 12΄,20') και Νικολαίδη (24΄)να αγγίζουν το γκολ, τον Νταγκουνάκη να το πετυχαίνει στο 30΄ αλλά να ακυρώνεται με λανθασμένη υπόδειξη του α' βοηθού Τωβίλ και τελικά στο 32΄ να προηγείται με πολύ ωραίο σουτ του Νικολαίδη έξω από την περιοχή. Στο 34΄ ο Τσαγκαράκης αρνήθηκε εμφανές πέναλτυ στην ομάδα μας, σε ανατροπή του Νταγκουνάκη και κόντρα στη ροή του ματς στο 41΄ο Καστελλιανάκης ισοφάρισε εκμεταλευόμενος λάθος γύρισμα στην άμυνα μας. Ο Νταγκουνάκης έχασε σημαντική ευκαιρία στο 49΄ για να κάνει το 1-2 και η ομάδα μας πλήρωσε ένα ακόμα λάθος στο 54΄ δίνοντας την ευκαιρία στον Καστελλιανάκη να πετύχει το 2-1. Στο 76΄ η ομάδα μας ζήτησε νέο πέναλτυ σε παρατεταμένο τράβηγμα πάνω στον Βαρδάκη. Στο 82΄ ο Καβρουλάκης αστόχησε σε τετ-α-τετ, στο 85΄η β΄ βοηθός Συργούνη ακύρωσε γκολ του εμφανώς καλυπτόμενου Νταγκουνάκη και στο 86΄ χάθηκε νέα μεγάλη ευκαιρία από τον Τσικουδάκη που πλάσαρε άουτ σχεδόν εξ επαφής. Στα τελευταία λεπτά και οι γηπεδούχοι απείλησαν με 3ο γκολ, εκμεταλευόμενοι και το γεγονός πως η ομάδα ρίσκαρε για να κυνηγήσει την ισοφάριση. Είναι εμφανές πως υπάρχουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Τσαγκαράκη και των βοηθών του, Τωβίλ και Συργούνη.
Μινώταυρος: Συροκάκης, Γαλανάκης, Βαρδάκης, Πατεράκης, Κουνέτας (80΄ Γκούντελος), Τσαγκαράκης, Νταγκουνάκης, Δημούσης (65΄Καβρουλάκης), Νικολαίδης (60΄ Τσικουδάκης), Καλαιτζάκης, Ψαράκης.